Uncategorized

Mało znana przyczyny impotencji: przedawkowanie żelaza

Impotencja to ogromny problem. Z tą wstydliwą przypadłością zmaga się około 150 milionów mężczyzn na całym świecie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu sądzono, iż zaburzenia wzwodu są czymś normalnym po przekroczeniu 40-tego roku życia. W rzeczywistości niska potencja może spotkać mężczyznę znacznie wcześniej – zwłaszcza, jeżeli prowadzi on bardzo niezdrowy tryb życia. Przyczyn pojawienia się impotencji u mężczyzny może być naprawdę bardzo dużo. W niniejszym artykule przyglądamy się tym miej znanym. Oto zaskakujące przyczyny zaburzeń wzwodu. 

Przyczyny niskiej erekcji – co warto wiedzieć? 

Impotencja, zanik libido oraz szereg innych problemów w sferze seksualnej dotyka według niektórych statystyk nawet 150 milionów mężczyzn na całym świecie. Z zaburzeniami wzwodu mamy do czynienia wtedy, gdy nie jesteśmy w stanie utrzymać stanu erekcji podczas stosunku od dłuższego czasu. 

U mężczyzn po 40-tce niska erekcja spowodowana jest naturalnym spadkiem produkcji testosteronu przez organizm. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, iż ryzyko wystąpienia tej wstydliwej dolegliwości dotyczy też mężczyzn znacznie młodszych. Zaburzeń erekcji można nabawić się np. z powodu prowadzenia bardzo niezdrowego stylu życia. Jeżeli mężczyzna niezdrowo się odżywia, stosuje alkohol oraz inne groźne używki oraz unika aktywności fizycznej, to jest na dobrej drodze do tego, by już wkrótce stracić swoją sprawność seksualną. Do wystąpienia niskiej erekcji w ogromnym stopniu przyczynia się także przewlekły stres. W większości przypadku wyeliminowanie konkretnego czynnika może sprawić, iż sprawność seksualna powróci. Należy jednak pamiętać o tym, że tylko zdrowy tryb życia daje mężczyźnie gwarancję na to, by mógł on cieszyć się dobrym wzwodem przez długie lata. 

Warto wiedzieć, że za wystąpienie zaburzeń wzwodu mogą też być odpowiedzialne czynniki psychologiczne. Mowa tutaj przede wszystkim o młodych, niedoświadczonych mężczyznach, którzy obawiają się, że nie będą w stanie zaspokoić seksualnie swojej wybranki. Do problemów psychologicznych powodujących zaburzenia wzwodu zalicza się także złe relacje pomiędzy partnerami a także niską samoocenę. W takich przypadkach pomocą w odzyskaniu sprawności seksualnej może być na przykład właściwie dobrana terapia pod okiem specjalisty. 

Są również przypadki, gdy impotencja wynika z chorób współistniejących. Wówczas jest ona tylko jednym z objawów jakiejś bardzo groźnej choroby. Zaburzenia wzwodu są objawem m.in. cukrzycy, nadciśnienia, miażdżycy czy chorób serca. Zawsze po zaobserwowaniu niepokojących objawów należy udać się do lekarza i opowiedzieć mu o swoim problemie. 

Zaburzenia wzwodu mogą być spowodowane nadmiarem żelaza 

Zazwyczaj słyszy się o tym, że ludzie zmagają się ze znacznymi niedoborami żelaza, co prowadzi do anemii oraz występowania bardzo groźnych objawów. Warto jednak wiedzieć o tym, że również nadmiar tego pierwiastka może doprowadzić do prawdziwego spustoszenia w organizmie człowieka. W przypadku, gdy stężenie żelaza w organizmie jest zbyt duże, pierwiastek odkłada się w narządach oraz powoduje ich znaczne zniszczenie. Ich praca staje się mocno zaburzona. Nadmiar żelaza kumuluje się m.in. w przysadce mózgowej i jądrach, co bardzo szybko wywołuje zaburzenia w sprawności seksualnej.  

Przedawkowanie żelaza może mieć zatem bardzo negatywne skutki dla naszej męskości. Prowadzi to również do hemochromatozy. Jest to choroba genetyczna, na którą choruje około 1 na 200 osób. Objawy są zauważalne najczęściej u mężczyzn. Hemochromatoza, która jest nieleczona, może również prowadzić do nadciśnienia, cukrzycy, uszkodzenia wątroby oraz zaburzenia rytmu serca. 

Zbyt duża ilość żelaza w organizmie prowadzi nie tylko do impotencji oraz znacznego zmniejszenia libido. Osoby, które od dłuższego czasu mają w swoim organizmie zbyt duże stężenie żelaza, mogą mieć ogromne problemy z zajściem w ciążę. Pierwsze objawy wskazujące na to, iż stężenie żelaza w organizmie jest zdecydowanie zbyt duże, to trudności z koncentracją, bóle stawów, bóle brzucha oraz ogólne osłabienie i zmęczenie organizmu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *